1. خانه
 2. ترس از رابطه جنسی در خانم‌ها
ترس از رابطه جنسی در خانم‌ها

ترس از رابطه جنسی در خانم‌ها

 • 14 مهر 779
 • 0 لایک
 • 599 بازدید
 • 0 دیدگاه

ترس از رابطه جنسی یا صمیمیت جنسی را ژنوفوبیا یا اروتوفوبیا نیز می‌گویند. این چیزی بیش از یک بیزاری یا عدم علاقه ساده نیبت به رابطه جنسی است. ترس از رابطه جنسی در خانم‌ها وضعیتی است که هنگام تلاش برای صمیمیت جنسی می‌تواند باعث ایجاد ترس یا وحشت شدید شود. برای برخی افراد، حتی فکر کردن به آن ممکن است باعث ایجاد این احساسات شود. فوبیاهای دیگری نیز در ارتباط با ژنوفوبیا وجود دارد که ممکن است همزمان رخ دهد:

 • نوسوفوبیا: ترس از ابتلا به یک بیماری یا ویروس
 • ژیمنوفوبیا: ترس از برهنگی (برهنه دیدن دیگران، برهنه دیده شدن یا هر دو مورد)
 • هتروفوبیا: ترس از جنس مخالف
 • کویتوفوبیا: ترس از رابطه جنسی
 • هافوفوبیا: ترس از لمس شدن و همچنین لمس دیگران
 • توکوفوبیا: ترس از بارداری یا زایمان

همچنین این امکان وجود دارد که یک فرد از نزدیکی عاطفی با شخص دیگری ترس یا اضطراب کلی داشته باشد. سپس این مورد ممکن است به ترس از صمیمیت جنسی تبدیل شود. به طور کلی، به منظور کنترل و یا درمان ترس از رابطه جنسی (ترس از دخول) می‌توانید از مشاوره جنسی کمک دریافت کنید.

 

[banner_in_content url=”tel://02179283000″ image_m=”http://192.168.110.184/wp-content/uploads/2021/10/CTA-Mobile.png” image=”http://192.168.110.184/wp-content/uploads/2021/10/004-1.png”]

 

علائم ترس از رابطه جنسی در خانم‌ها

علائم این حالت شامل واکنش مشخص تری نسبت به دوست نداشتن یا ترسیدن از چیزی است. طبق اطلاعات اراده شده در ابتدا، این حالت به عنوان فوبیا شناخته شده است و فوبیا شامل ترس یا اضطراب شدید است. ترس از رابطه جنسی در خانم‌ها، واکنش‌های فیزیکی و روانی ایجاد می‌کند که معمولاً با عملکرد طبیعی تداخل می‌کند. این واکنش ترس در اثر رویداد یا موقعیتی که فرد از آن می‌ترسد، ایجاد می‌شود. واکنش‌های معمولی ترس از رابطه جنسی در خانم‌ها عبارتند از:

 • احساس فوری ترس، اضطراب و هراس هنگام قرار گرفتن در معرض منبع فوبیا یا حتی افکار منبع ( مشاوره زناشویی در این مورد، یک برخورد جنسی را مثال می‌زند)
 • درک اینکه ترس غیر معمول و شدید است اما در عین حال فرد در به حداقل رساندن آن ناتوان است
 • بدتر شدن علائم در صورت حذف نشدن محرک
 • اجتناب از موقعیتی که باعث واکنش ترس می‌شود
 • حالت تهوع، سرگیجه، مشکلات تنفسی، تپش قلب یا تعریق هنگام قرار گرفتن در معرض محرک

علل ایجاد ترس از رابطه جنسی در خانم‌ها چیست؟

همیشه مشخص نیست که چه چیزی باعث ایجاد ترس از رابطه جنسی در خانم‌ها یا فوبیا می‌شود، حتی فوبیاهای خاص. بررسی‌های محققین و مشاوره جنسی تلفنی رایگان نشان داده است، اگر علت خاصی وجود دارد، ابتدا درمان آن علت مهم و حائز اهمیت است. علل مختلف ژنوفوبیا ممکن است شامل مسائل فیزیکی یا عاطفی باشد:

 • واژینیسموس: واژینیسموس زمانی است که ماهیچه‌های واژن به طور غیرارادی در هنگام تلاش برای دخول واژینال منقبض می‌شوند. این مورد می‌تواند مقاربت را دردناک یا حتی غیرممکن کند. همچنین می‌تواند با قرار دادن تامپون تداخل داشته باشد. چنین درد شدید و مداومی می‌تواند منجر به ترس از صمیمیت جنسی شود.
 • اختلال در نعوظ در مردان: اختلال نعوظ (ED) مشکل در به دست آوردن و حفظ نعوظ است. اگرچه قابل درمان است، اما ممکن است منجر به احساس خجالت، شرم یا استرس شود. ممکن است فردی مبتلا به ED نخواهد آن را با شخص دیگری به اشتراک بگذارد. بسته به شدت احساسات، ممکن است فرد از صمیمیت جنسی بترسد.
 • سوء استفاده جنسی در گذشته یا PTSD: کودک آزاری یا سوء استفاده جنسی می‌تواند باعث اختلال استرس پس از سانحه (PTSD) شود و بر نحوه نگاه شما به صمیمیت یا رابطه جنسی تأثیر بگذارد. همچنین می‌تواند عملکرد جنسی را نیز تحت تاثیر قرار دهد. در حالی که هر بازمانده از سوء استفاده جنسی به PTSD یا ترس از رابطه جنسی یا صمیمیت مبتلا نمی‌شود، این موارد ممکن است بخشی از ترس برخی افراد از رابطه جنسی باشد.
 • ترس از عملکرد جنسی: مشاوره روانپزشکی رایگان بدین صورت اظهار می‌کنند که برخی از خانم‌ها نگران هستند که آیا در رختخواب خوب هستند یا خیر. این مورد می‌تواند باعث ایجاد ناراحتی روانی شدید شود. همین مورد منجر به بروز این احساس می‌شود که آنها به دلیل ترس از تمسخر یا عملکرد ضعیف از برقراری رابطه جنسی به طور کامل اجتناب کنند.
 • احساس خجالت از فرم بدن یا بدشکلی: شرم از بدن و همچنین خودآگاهی بیش از حد نسبت به بدن، می‌تواند بر رضایت جنسی تأثیر منفی بگذارد و باعث اضطراب شود. برخی از افراد مبتلا به شرم شدید نسبت به فرم بدن و بدشکلی آن، بدن را ناقص می‌بینند، اگرچه از نظر سایر افراد طبیعی به نظر می‌رسد، بنابراین، ممکن است به دلیل عدم لذت و شرم شدیدی که برای آنها به ارمغان می‌آورد از صمیمیت جنسی کاملاً اجتناب کنند یا از آن ترس داشته باشند.
 • سابقه تجاوز جنسی: تجاوز جنسی یا هرگونه تعرض جنسی می‌تواند باعث ایجاد اختلال PTSD و انواع مختلف اختلالات جنسی، از جمله ارتباط منفی با رابطه جنسی شود. این ممکن است باعث ایجاد ترس از رابطه جنسی در خانم‌ها شود.

[banner_in_content url=”tel://02179283000″ image_m=”http://192.168.110.184/wp-content/uploads/2021/11/01-1.png” image=”http://192.168.110.184/wp-content/uploads/2021/11/01.png”]

 

درمان ترس از رابطه جنسی در خانم‌ها

مشاوره پزشکی رایگان بر این باور است که اگر یک جزء فیزیکی مانند واژینیسموس در فرد وجود داشته باشد، می‌توان آن را بر این اساس درمان کرد. بدین معنا که درمان علت اصلی بروز ترس از دخول یا ترس از رابطه جنسی در خانم‌ها بهترین گزینه است. درد هنگام مقاربت شایع است. اگر درمان نشود، ممکن است منجر به ترس یا اجتناب از رابطه جنسی شود. اگر یک علت فیزیکی شناسایی شود، درمان به نوع آن علت فیزیکی بستگی دارد و سپس می‌توان به هر مولفه عاطفی همراه نیز پرداخت.

درمان این ترس ایجاد شده و فوبیا معمولاً شامل استفاده از مشاوره زناشویی رایگان و روان درمانی است. نشان داده شده است که انواع مختلف روان درمانی برای فوبیاها مفید هستند، از جمله درمان شناختی رفتاری (CBT)، مواجهه درمانی و مشاوره جنسی.

CBT شامل کار بر روی ایجاد راه‌های جایگزین برای تفکر در مورد فوبیا یا موقعیت است و در عین حال تکنیک‌هایی را برای رسیدگی به واکنش‌های فیزیکی به محرک یاد می‌گیرد. می‌توان آن را با قرار گرفتن در معرض موقعیتی که خانم‌ها نسبت به آن ترس دارند، همراه کرد.

یک درمانگر جنسی یا مشاوره جنسی تلفنی رایگان نیز می‌تواند برای رسیدگی به ترس از رابطه جنسی در خانم‌ها مفید باشد. نوع درمان در جلسات فردی تا حد زیادی به علل زمینه‌ای فوبیا و موقعیت خاص بستگی دارد.

چه زمانی باید به مشاوره پزشکی مراجعه کرد؟

مشاوره روانپزشکی رایگان تیم ما می‌گوید، تفاوت بین ترس خفیف و فوبیا در این است که فوبیا تأثیر منفی بر زندگی شما می‌گذارد و به روش‌های قابل توجهی بر آن تأثیر می‌گذارد. ترس از رابطه جنسی می‌تواند در ایجاد روابط عاشقانه اختلال ایجاد کند. همچنین می‌تواند به احساس انزوا و افسردگی در فرد منجر شود. فوبیا بسته به شرایط با درمان و یا دارو قابل درمان هستند.

یک مشاوره جنسی می‌تواند معاینه‌ای انجام دهد تا ببیند آیا ترس شما از رابطه جنسی دارای جنبه فیزیکی است یا خیر، و اگر چنین است، به درمان آن کمک کند. اگر هیچ جنبه فیزیکی اساسی وجود نداشته باشد، پزشک شما می‌تواند منابع و ارجاع به درمانگران متخصص در فوبیا را در اختیار شما قرار دهد. این وضعیت قابل درمان است و چیزی نیست که شما به تنهایی با آن روبرو شوید. بنابراین، از افراد نزدیک به خود حتما کمک بگیرید.

چگونه می‌توان به ترس از رابطه جنسی در خانم‌ها غلبه کرد؟

چه زن باشید و چه مرد، ممکن است در طول سال‌ها اضطراب جنسی را تجربه کرده باشید. گاهی اوقات احساس اضطراب در مورد توانایی ‌ما در اتاق خواب برای برقراری رابطه جنسی طبیعی است، اما زمانی که به طور مکرر اتفاق می‌افتد، می‌تواند کیفیت زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین، برای رفع تردیدها و داشتن یک زندگی جنسی سالم چه کاری می‌توانید انجام دهید؟ چگونه می‌توانید از اضطرابی که شما را از لذت بردن از زندگی جنسی خود باز می‌دارد عبور کنید؟

اضطراب جنسی یا اضطراب عملکرد جنسی چیزی است که بر مردان و زنان در هر سنی تأثیر می‌گذارد، صرف نظر از اینکه چقدر تجربه رابطه جنسی دارن. برای برخی، این نوع اضطراب کوتاه مدت است و ممکن است برای مدت کوتاهی در پی یک برخورد جنسی جدید ظاهر شود.

با این حال، افراد دیگر ممکن است به دلیل این ترس یا اضطراب، لذت بردن از یک زندگی جنسی سالم برایشان دشوار باشد و ممکن است این نوع اضطراب را به دفعات و به صورت نسبتا مکرر تجربه کنند.

اما اضطراب جنسی چگونه ظاهر می‌شود؟ طبق گفته‌ مشاوره جنسی، این عبارات در بین زنان و مردان متفاوت است، اما در بیشتر موارد، این ترس به این مورد مربوط می‌شود که برخی از جنبه‌های حضور آنها در رابطه جنسی ممکن است برای شریک زندگی‌شان ناامیدکننده باشد.

در زنان، اضطراب و ترس از عملکرد جنسی می‌تواند به صورت مشکل در علاقه مند شدن به رابطه جنسی، مشکل در برانگیختگی یا مشکل در ارگاسم ظاهر شود.  در برخی موارد، ترس از عملکرد جنسی از یک تجربه آسیب‌زا در گذشته ناشی می‌شود، این تجربه ممکن است مربوط به خشونت جنسی و یا هر نوع دیگر از خشونت‌های این چنینی باشد. اگر وضعیت شما چنین است، لطفاً در جستجوی مشاوره زناشویی رایگان دریغ نکنید.

اما، در بیشتر موارد، همانطور که اکثر مشاوران پزشکی بین می‌کنند، این حالت به روش و محیطی که در آن تربیت شده‌ایم تا در مورد جنبه‌های خاصی از جنسیت و بدن خود فکر کنیم و انتظارات اجتماعی که بر روابط ما با خودمان تأثیر می‌گذارد، مشروط می‌شود.

 • مالک بدن خود باشید

[banner_in_content url=”tel://02179283000″ image_m=”http://192.168.110.184/wp-content/uploads/2021/11/02-1.png” image=”http://192.168.110.184/wp-content/uploads/2021/11/02.png”]

 

تصور صحیح از بدن اغلب عامل مهمی در دستیابی به یک زندگی جنسی سالم است. اگر نسبت به ظاهر بدن خود احساس ناامنی کنیم، ممکن است نگران این باشیم که آیا شریک زندگیتان شما را جذاب می‌بیند یا نه.  مطالعات نشان داده‌اند که تعداد قابل‌توجهی از زنان (و گاها مردان) مشکلاتی در خصوص تصویر بدنی خود دارند، که ممکن است در زمان برقراری رابطه جنسی با شریک جنسی خود، به انواع اضطراب‌ها منجر شود. به عنوان مثال، یک مطالعه منتشر شده در مجله تحقیقات جنسی نشان داد که حدود یک سوم از زنان دانشگاهی از ظاهر بدن خود احساس نارضایتی می‌کنند و این خودآگاهی برای لذت بردن از زمان در رختخواب با شریک زندگی خود مضر است.

تحقیقات دیگر که مردان جوان ثبت نام شده در ارتش را مورد مطالعه قرار داده است، نشان داده که بیش از یک منبع مورد اعتماد از شرکت کنندگان تصویر ضعیفی از دستگاه تناسلی خود داشتند که اغلب منجر به اختلال نعوظ می شد. بنابراین، اگر نگران این هستید که بدنتان کیفیت سوپرمدل بودن را ندارد، چه کاری می‌توان انجام داد که احساس بهتری نصبت به بدن خود داشته باشید؟ به گفته مشاوره جنسی، شما باید با اذعان فعالانه همه چیزهایی که در مورد بدن خود دوست دارید، به طور مکرر اقداماتی را انجام دهید تا در بدن خود احساس راحتی کنید.

مشاوران توصیه می‌کنند تمرین زیر را انجام دهید. در مقابل آینه می‌ایستید، تا جایی که می‌توانید برهنه باشید. به آنچه در آنجا می بینید نگاه می‌کنید و هر چیزی را که می بینید و دوست دارید یادداشت کنید. سپس فردا دوباره آن را انجام دهید، و سپس دوباره روز بعد و روز بعد به همین روال ادامه دهید. کلید این تمرین در تکرار است تا بتوانید با بدن خود راحت شوید و آن را به خاطر زیبایی منحصربه‌فردش دوست داشته باشید.

 

 

 • درباره نوع رابطه جنسی مورد علاقه خود بیشتر بیاموزید

یکی دیگر از موانعی که ممکن است به غلبه بر ترس از رابطه جنسی در خانم‌ها کمک کند، فقط عدم آموزش جنسی مناسب است. تا آنجا که می‌توانید در مورد رابطه جنسی و آنچه برای شما مؤثر است و نیست را بیاموزید. این لزوماً به این معنا نیست که شما هنوز نمی‌دانید کدام قسمت‌های بد چه عملکردی دارند، اما شاید به طور کامل برای واقعیت‌های یک رابطه جنسی آماده نشده‌اید. واقعیت این است که هر کس عملکرد متفاوتی و نیازهای متفاوتی دارد.

شاید در مورد تکنیک‌های دستیابی به لذت مطمئن نباشید. یا شاید افسانه‌هایی در مورد بارداری شنیده باشید، یا اینکه بدن شما چگونه باید در حین رابطه جنسی واکنش نشان دهد. یا حتی ممکن است نگران این باشید که خواسته ها و نیازهای شما “عادی” نیستند.

اگر در مورد رابطه جنسی هرگونه ترس یا نگرانی دارید، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که با یک متخصص مراقبت‌های بهداشتی یا مشاوره زناشویی صحبت کنید تا به شما کتابه‌هایی برای بهتر شدن معرفی شود که راحت تر از قبل قادر به بررسی وضعیت  خود باشید. یا به کارگاه‌های آموزشی که توسط مربیان جنسی برگزار می‎شود بپیوندید.

همانطور که تمامی متخصصین روابط جنسی توضیح می‌دهند، بزرگسالان نیز به آموزش جنسی نیاز دارند. اگر ما آن را جایی یاد نگرفتیم، پس چگونه می‌توانیم زندگی جنسی رضایت بخشی را که واقعاً بخواهیم داشته باشیم، یا ترس از رابطه جنسی را در خود از بین ببریم؟ به خود نگویید که چقدر شکسته و غیرقابل اصلاح هستید، زیرا اینطور نیستید. شما فقط آموزش لازم را دریافت نکردید، فقط منابع مورد نیاز خود را دریافت نکردید.

با توجه به این نکته، ممکن است خودآموزی صرفاً با کاوش در بدن خود و آنچه به شما لذت می‌دهد مفید باشد. وقت بگذارید و یاد بگیرید چه چیزی شما را تحریک می‌کند و چگونه انجام کارها را دوست دارید. علیرغم این واقعیت که خودارضایی هنوز هم به طور معمول به عنوان یک عمل شرم آور یا حتی خطرناک به تصویر کشیده می‌شود، تحقیقات به عکس آن اشاره می‌کند و توضیح می‌دهد که در واقع می‌تواند رابطه ما با بدن و تمایلات جنسی ما را بهبود بخشد.

 • آنچه را که از آن لذت می‌برید بیان کنید

هنگامی که بدانید از چه چیزی لذت می‌برید، بسیار مهم است که یاد بگیرید وقتی در رختخواب با شریک زندگی خود هستید، نیازهای خود را بیان کنید و آنچه را که در سرتان می‌گذرد توضیح دهید. اگر به اندازه کافی به این شخص اعتماد دارید که بخواهید با او ارتباط برقرار کنید، چرا نمی‌توانید نیازهای خود را به او بگویید؟ شما همچنین می توانید آنها را تشویق کنید تا کارهای بیشتری را انجام دهند.

 

[banner_in_content url=”tel://02179283000″ image_m=”http://192.168.110.184/wp-content/uploads/2021/10/CTA-Mobile.png” image=”http://192.168.110.184/wp-content/uploads/2021/10/004-1.png”]]

 

اگر نگران این هستید که مدت زیادی به ارگاسم برسید، نمی‌توانید برانگیخته بمانید، یا می‌ترسید که در وهله اول برانگیخته نشوید، ارتباط آزاد ممکن است بهترین راه برای حرکت رو به جلو باشد.

مطالعه‌ای که سال گذشته منتشر شد، با 142 زوج متعهد کار کرد و نشان داد که شرکای صمیمی که آزادانه نیازها و خواسته‌های جنسی خود را بیان می‌کنند، زندگی جنسی سالم‌تری دارند. متخصصان توضیح می‌دهند که زنانی که بیشتر در مورد رابطه جنسی صحبت می‌کردند، بیشتر به ارگاسم می‌رسیدند و صحبت آشکار در مورد نیازهای جنسی در یک زوج با روابط بهتر و رضایت جنسی در بین مردان و زنان مرتبط بود. برای از بین بردن هرگونه تنش ناخواسته در پی یک برخورد جنسی، به مردم توصیه می‌شود که به احساس خجالت یا شرم خود غلبه کنند و شروع به صحبت کنند و این تصور اشتباه را که شما غیرطبیعی یا ناامید کننده هستید، فراموش کنید

و به یاد داشته باشید: شریک جنسی که با او به رختخواب می‌روید، واقعاً از شما می‌خواهد که با تمام ذهن و بدن خود در آنجا باشید. و مشتاقانه منتظر زمانی هستند که شما می‌خواهید با هم بگذرانید. بنابراین، از این لحظه ارتباط استفاده کنید که شریک زندگی شما از حضور و نیازهای جنسی شما استقبال می‌کند و می‌خواهد که هر دو با یکدیگر راحت و راحت باشید.

 • اشتراک گذاری:

دیدگاه خود را درج کنید