1. خانه
 2. رابطه جنسی در دوران عقد
رابطه جنسی در دوران عقد

رابطه جنسی در دوران عقد

 • 20 تیر 779
 • 0 لایک
 • 1675 بازدید
 • 0 دیدگاه

رابطه زناشویی در یک ازدواج طولانی مدت نباید خسته کننده باشد. با گذشت سالها و افزایش سن، روابط شما باید بهتر و صمیمی‌تر شود. بدین خاطر سالم بودن رابطه جنسی در دوران عقد بسیار حائز اهمیت است. رابطه جنسی با شریک زندگی شما می‌تواند رضایت بخش تر شود زیرا شما علایق، عادات و ترجیحات یکدیگر را می‌شناسید.

همه ما می‌دانیم که زندگی می‌تواند پستی و بلندی‌هایی داشته باشد و گاهی مانع از برقراری رابطه جنسی در دوران عقد شود. کارهای روزمره، بچه‌ها، امور مالی و سایر مسائل نیز می‌تواند مانع روابط عاشقانه شود. این عوامل روزمره می‌توانند هم در تمایل شما به رابطه جنسی و هم در یافتن زمان برای تلاش ممانعت کنند. اما باید توجه داشته باشید که رابطه جنسی در دوران عقد و یا زندگی زناشویی را در آخر لیست کارهای روزانه خود قرار ندهید. راه‌هایی برای اولویت بندی رابطه جنسی و جذاب نگه داشتن آن وجود دارد.

علائم سالم بودن رابطه جنسی در دوران عقد

ایجاد و حفظ یک زندگی جنسی خوب با شریک زندگی شما نیازمند صرف وقت و تلاش است. اینها موادی هستند که می‌توانند به شما کمک کنند رابطه صمیمی خود را خوشایند و لذت‌بخش نگه دارید:

 • پذیرش ایرادات و عیب‌های یکدیگر
 • شب‌های ملاقات، سرگرمی (اختصاص دادن شب‌های خاص برای بودن با همسر خود)
 • عشق به یکدیگر
 • جاذبه فیزیکی
 • ارتباطات سازنده و معنی دار
 • تمایل به وقت گذاشتن برای یکدیگر

هیچ دلیلی وجود ندارد که نتوانید سالیان متمادی زندگی جنسی فعال و سالمی داشته باشید. استراتژی‌های ذکر شده در زیر را امتحان کنید تا این عناصر اصلی را در ازدواج خود حفظ کنید.

برقراری ارتباط

ارتباطات کلید یک زندگی جنسی سالم و فعال در روابط زناشویی و همچنین دوران عقد است، بنابراین بیشتر با یکدیگر صحبت کنید. صحبت درباره چیزهای سطحی می‌تواند سرگرم کننده باشد، اما به یاد داشته باشید که برای ایجاد صمیمیت باید به لایع‌های عمیق‌تر یکدیگر نفوذ کنید.

مرتباً افکار و احساسات خود را با یکدیگر در میان بگذارید. صمیمیت جنسی یک فرایند مستمر کشف شده است. صمیمیت واقعی از طریق ارتباط یکی از مواردی است که می‌تواند رابطه جنسی در دوران عقد را عالی کند. محققان دریافته‌اند که ارتباط خوب نقش کلیدی در ایجاد و حفظ رضایت زناشویی دارد.

خواسته‌ها و انتظارات را به اشتراک بگذارید

آشکارا صحبت کنید و خواسته‌های جنسی خود را به اشتراک بگذارید. در مورد آنچه می‌خواهید صادق و روراست باشید. به خاطر بسپارید که لازم نیست از این زمان برای انتقاد از شریک خود استفاده کنید. فقط تصور کنید که در اتاق خواب چه می‌خواهید و چه احساسی به شما می‌دهد.

در مورد انتظارات خود در مورد عشق ورزی با یکدیگر صحبت کنید. انتظارات نادرست یا برآورده نشده می‌تواند به ازدواج شما آسیب برساند. اگر انتظارات شما توسط شریک زندگی شما برآورده نمی‌شود، این را با درایت و حساسیت بیان کنید.

رابطه جنسی در دوران عقد در یک رابطه طولانی مدت می‌تواند عمیق تر شده و به تجربه‌ای غنی تبدیل شود. مهم نیست که چند بار به یکدیگر عشق ورزیده‌اید، شگفتی و لذت بردن از جذابیت متقابل هنوز هم می‌تواند وجود داشته باشد.

ایجاد یک برنامه

هنگامی که زندگی پر مشغله می‌شود و برنامه‌ها فشرده می‌شود، برنامه ریزی برای ملاقات‌های جنسی با یکدیگر ممکن است مهم شود. برخی افراد ممکن است برنامه ریزی را نامطلوب بدانند، اما همه چیز بستگی به نوع نگاه شما به آن دارد. شما می‌توانید برای رابطه جنسی در دوران عقد و زناشویی برنامه ریزی کنید و یا اجازه دهید خود به خود اتفاق بیوفتد.

روحیه خود را از قبل تنظیم کنید. اگر می‌خواهید شب ها رابطه جنسی خوبی داشته باشید، صبح همان روز بازی را شروع کنید. به عنوان مثال، در طول روز سیگنال‌هایی مانند یادداشت‌ها، ایمیل‌ها، پیامک‌ها، تماس‌های تلفنی، بغل کردن یا سایر حرکات معاشقه را ارسال کنید تا برای رابطه جنسی خود هیجان ایجاد کنید. البته، حتی با برنامه ریزی دقیق و تلاش واقعی، ممکن است به مواردی برسید که رابطه جنسی با همسرتان انتظارات شما را برآورده نکند.

بیشتر از قبل رابطه جنسی داشته باشید

انتظار نداشته باشید که همسرتان تنها کسی باشد که مسئول رابطه عاشقانه است. هر دوی شما باید مسئولیت داشتن یک رابطه صمیمی و موفق را بر عهده بگیرید. در اینجا چند ایده وجود دارد که به شما کمک می‌کند رابطه جنسی را زودتر از فرد مقابل شروع کنید. دستها را بگیرید و محبت نشان دهید. زنان به ویژه برای داشتن میل جنسی نیاز به احساس دوست داشتن و ارتباط صمیمی دارند.

برای کارهای صمیمی وقت بگذارید. چیزی ساده به عنوان یک آغوش طولانی، بوسه، ماساژ دست یا پا می‌تواند به شما کمک کند تا با هم ارتباط برقرار کرده و صمیمیت ایجاد کنید و به شریک زندگی خود سیگنال دهید که آمادگی برقراری رابطه جنسی در دوران عقد را دارید. همچنین آماده انجام و امتحان کردن چیزهای جدید باشید.

 

[banner_in_content url=”tel://02179283000″ title=”مشاوره جنسی رایگان” image_m=”http://192.168.110.184/wp-content/uploads/2021/01/banner-img.png” image=”http://192.168.110.184/wp-content/uploads/2021/01/banner-img.png” btname=”ثبت درخواست” color_titel=”#FF0000″ color_bt_text=”#fff” color_bg_text=”#00FF00″ align_m=”right” align=”center”]

 

مراقب خودتان باشید

یک زندگی جنسی سالم با سلامت جسمی، عاطفی و روانی شما رابطه مستقیم دارد. افرادی که احساس خوشبختی و سلامتی می‌کنند و تصویر بدنی مثبتی از خود و همسرشان دارند، رابطه جنسی سالم تر و با کیفیت تری دارند. اگر به طور منظم ورزش کنید و رژیم غذایی مغذی داشته باشید، انرژی بیشتری برای هر فعالیتی خواهید داشت. پیگیری برنامه تناسب اندام، انعطاف پذیری و عزت نفس شما را نیز افزایش می‌دهد.

شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد یک حرکت ورزشی می‌تواند به لذت بخشیدن به رابطه جنسی کمک کند. با افزایش هورمون‌ها و همچنین فعالیت سیستم عصبی سمپاتیک، باعث برانگیختگی و تحریک پزیری کوتاه مدت و بلند مدت در زنان می‌شود.

بدانید که شریک زندگی شما چه چیزی را دوست دارد

درک انتظارات، خواسته‌ها و مواردی که شریک شما دوست ندارد بسیار حائز اهمیت است. نه تنها از نظر سبک جنسی و سطح راحتی، بلکه آنچه او برای احساس دوست داشتن و قدردانی و در نهایت خوشبختی در رابطه با شما نیاز دارد.

همه ما عشق را متفاوت بیان می‌کنیم و احساس می‌کنیم یا به بیان دیگر، “زبان عشق” متفاوتی داریم و درک این تفاوت‌ها می‌تواند نقش مهمی در حفظ صمیمیت در ازدواج شما داشته باشد.

از مقایسه اجتناب کنید

مقایسه زندگی جنسی شما با زندگی شخص دیگری یا آنچه آمار رابطه زناشویی در مورد دیگران می‌گوید، مفید یا مرتبط نیست. در مورد میزان درست یا غلط بودن رابطه جنسی در دوران عقد هیچ قانونی وجود ندارد. آنچه بیشتر اهمیت دارد این است که آیا تعداد دفعات رابطه جنسی در ازدواج شما برای شما و شریک زندگی شما مناسب است یا خیر. و اگر مناسب و کافی نیست، چگونه با آن ارتباط برقرار می‌کنید و برای درست پیش بردن این مسئله به چه صورت با هم همکاری می‌کنید. به همین ترتیب، به یاد داشته باشید که رابطه جنسی هر بار کامل و فوق‌العاده نخواهد بود. زندگی جنسی خود را با تصاویری که در فیلم‌ها یا تلویزیون می‌بینید مقایسه نکنید.

در چه صورت برای رابطه جنسی در دوران عقد باید به دنبال کمک بود؟

اگر شما و شریک زندگیتان در ایجاد و حفظ یک زندگی جنسی کامل مشکل دارید، ممکن است لازم باشد از یک متخصص آموزش دیده کمک بگیرید که می‌تواند به شما در حل این مشکل کمک کند.

با پزشک صحبت کنید. اگر مشکلات پزشکی مانند اختلال نعوظ (ED) یا خشکی واژن زندگی جنسی شما را مختل می‌کند، یک پزشک متخصص می‌تواند درمان مناسب را تجویز کند.

به دنبال مشاوره باشید. مشاوره ازدواج (که به آن زوج درمانی نیز گفته می‌شود) می‌تواند برای بازکردن خطوط ارتباطی بین شما و همسرتان و تعیین استراتژی‌هایی برای بهبود رابطه جنسی و صمیمیت بسیار موثر باشد.

با یک درمانگر جنسی تماس بگیرید. رابطه جنسی نوعی گفتگو درمانی است، نه درمان عملی، که برای کمک به افراد و زوجین در حل مشکلات جنسی استفاده می‌شود. کار با یک درمانگر جنسی، به تنهایی یا به همراه همسر و شریک جنسی خود می‌تواند به شما در کشف هر گونه مسائل احساسی یا رابطه‌ای که ممکن است بر زندگی جنسی شما تأثیر بگذارد، کمک کند.

رابطه جنسی در دوران عقد؛ جمع‌بندی

در حالی که رابطه جنسی در دوران عقد یا زندگی زناشویی گاهی خسته کننده تلقی می‌شود، مطمئناً لازم نیست همیشه بدین صورت باقی می‌ماند. علاوه بر این، مشخص شده است که مزایای بی شماری از جمله فشار خون پایین، کاهش استرس، افزایش صمیمیت و حتی میزان طلاق در زندگی که کیفیت رابطه جنسی بالاست، کمتر است.

به یاد داشته باشید، وقتی صحبت از رابطه جنسی در طول ازدواج یا دوران عقد به میان می‌آید، به طور طبیعی یک جزر و مد وجود خواهد داشت. عواملی مانند کودکان، استرس و بیماری همگی می‌توانند بر فراوانی جنسی تأثیر بگذارند. خبر خوب این است که اگر زندگی جنسی شما دچار مشکل شده است، راه‌های زیادی برای بازگشت به مسیر اصلی و چاشنی اوضاع وجود دارد.

به طور معمول باید چندبار در طول هفته یا روز رابطه جنسی داشت؟

در برهه‌ای از زندگی، بسیاری از زوج‌ها متعجب می‌شوند و از خود می‌پرسند: “میانگین میزان رابطه جنسی دیگر زوج‌ها چقدر است؟” و اگرچه پاسخ کاملاً روشن نیست، درمانگران جنسی چیزهای زیادی در مورد این موضوع گفته‌اند. در اینجا آنچه آنها می‌گویند و همچنین نکات اضافی برای کمک به شما در پیشبرد زندگی جنسی خود ارائه شده است!

در بین درمانگران جنسی سوالاتی وجود دارد که میانگین واقعی برای زوجین در روابط متعهد چقدر است. پاسخ‌ها می تواند از هفته‌ای یکبار تا یکبار در ماه متغیر باشد! وقتی از یکی از محققین سوال شد که چگونه به زوج‌هایی که از او می‌پرسند چند بار باید رابطه جنسی داشته باشند، پاسخ می‌دهد، گفت: “من همیشه پاسخ می‌دادم که هیچ پاسخ درستی برای این سوال وجود ندارد.”

وقتی زوج‌ها رابطه جنسی را متوقف می‌کنند، روابط آنها در برابر خشم، جدایی ، خیانت و در نهایت طلاق آسیب پذیر می‌شود. به هر حال، زندگی جنسی یک زن و شوهر تحت تأثیر عوامل متعددی قرار می‌گیرد: سن، شیوه زندگی، سلامت هر یک از شریک‌های زندگی و میل جنسی طبیعی و البته کیفیت روابط کلی آنها حائز اهمیت است.

 بنابراین اگرچه ممکن است پاسخ درستی به این سوال وجود نداشته باشد که چند بار زوج‌ها باید رابطه جنسی در دوران عقد یا زندگی زناشویی داشته باشند، اما اخیراً به زوج‌ها توصیه شده است که حداقل هفته‌ای یکبار این کار را انجام دهند. از طریق مطالعه‌ای که روی بیش از 20000 زوج انجام شد، مشخص شد که تنها 26 درصد از زوجین به هفته‌ای یکبار رابطخ جنسی در دوران عقد می‌رسند و اکثریت پاسخ دهندگان فقط یک یا دو بار در ماه رابطه جنسی دارند. و یا کمتر!

 • اشتراک گذاری:

دیدگاه خود را درج کنید