1. خانه
 2. 10 مشکل در بزرگسالی که پوست صورت شما بیان می کند!
10 مشکل در بزرگسالی که پوست صورت شما بیان می کند!

10 مشکل در بزرگسالی که پوست صورت شما بیان می کند!

 • 4 آبان 779
 • 0 لایک
 • 613 بازدید
 • 0 دیدگاه

بسیاری از چیزها می‌توانند منجر به بروز علائمی بر روی صورت افراد شوند. به عنوان مثال، مواردی که منجر به قرمز شدن صورت می‌شوند عبارتند از آفتاب سوختگی، آکنه و گرگرفتگی.

علائم هشدار دهنده‌ای نیز وجود دارند که ممکن است روی پوست و ناخن‌های شما ظاهر شود، به همین دلیل است که متخصص پوست اغلب ممکن است اولین پزشکی باشد که متوجه بیماری قلبی شما می‌شود. اگر می‌دانید به دنبال چه چیزی باید باشید، قادر خواهید بود علائم هشداردهنده بیماری قلبی را روی پوست و ناخن‌های خود نیز بیابید. در ادامه 10 مشکل ارائه شده است که در بزرگسالی پوست ما آنها را بیان می‌کند. علاوه بر این، به موارد داخلی پرداخته‌ایم که باعث تغییر رنگ صورت به قرمز، بنفش، زرد و … پوست صورت می‌شود.

[banner_in_content url=”tel://02179283000″ image_m=”http://192.168.110.184/wp-content/uploads/2021/11/10.png” image=”http://192.168.110.184/wp-content/uploads/2021/11/7.png” ]

 

10 مشکل در بزرگسالی که پوست شما بیان می‌کند

در برخی از مواقع، بعضی از مشکلات داخلی بدن از قبیل مشکلات کبدی و… علائمی را بروز می‌دهند که تاثیر خود را بر روی پوست فرد بیمار باقی می‌گذارند. اگر بروز مشکلات پوستی خود را جدی نگیرید و یا نسبت به آنها دید بی‌اهمیتی داشته باشید ممکن است در آینده عوارض و مشکلات خطرناکی را به همراه داشته باشید. برخی از این موارد عبارتند از:

1. درماتیت سبورئیک

درماتیت سبورئیک یک بیماری شایع پوستی است که باعث ایجاد بثورات قرمز رنگ می‌شود که اغلب روی صورت ظاهر می‌شود. این عارضه و راش‌هایی که بر روی صورت برجای می‌گذارد، ممکن است باعث شود پوست چرب به نظر برسد. پوست خشک و پوسته پوسته به نظر برسد. برای از بین بردن درماتیت سبورئیک معمولاً نیاز به درمان است. یک متخصص پوست دارای مجوز هیئت مدیره و یا یک مشاوره پوست و مو تلفنی می‌تواند یک برنامه درمانی متناسب با نیازهای شما ایجاد کند. درمان ممکن است شامل استفاده از شامپو و دارویی برای شوره سر باشد که برای مدت کوتاهی روی پوست خود بمالید.

2. آکنه روزاسه

این بیماری پوستی اغلب با تمایل به برافروختگی یا سرخ شدن آسان پوست شروع می‌شود. اگر این عارضه پیشرفت کند، بسیاری متوجه می‌شوید که قرمزی صورت شما بیشتر طول می‌کشد یا هرگز محو نمی‌شود.

در حالی که روزاسه قابل درمان نیست، درمان می‌تواند قرمزی را کاهش دهد و یا آن را قابل کنترل کند. انواع مختلفی از روزاسه وجود دارد. یک متخصص پوست می‌تواند به شما بگوید که آیا روزاسه دارید یا خیر. اگر روزاسه دارید، متخصص پوست قادر است تا شما را ارهنمایی کند که به چه نوع روزاسه مبتلا هستید و یک برنامه درمانی متناسب با نیاز شما ایجاد کند.

3. تحریک پوست یا واکنش آلرژیک

شرایطی به نام درماتیت تماسی زمانی ایجاد می‌شود که چیزی که پوست شما را لمس می‌کند، آن را تحریک می‌کند و در نهایت باعث واکنش آلرژیک می‌شود. صورت یک مکان رایج برای ابتلا به درماتیت تماسی است. یک صابون یا رنگ مو می‌تواند به راحتی پوست شما را تحریک کند و باعث ایجاد وضعیتی به نام درماتیت تماسی تحریک کننده شود.

اگر به چیزی که صورت شما را لمس می‌کند حساسیت دارید، ممکن است به درماتیت تماسی آلرژیک مبتلا شوید. علل شایع درماتیت تماسی آلرژیک عبارتند از پیچک سمی، عطرها و لاتکس.

وقتی پوست خود را در معرض هر چیزی قرار ندهید که باعث واکنش می‌شود، این بثورات به خودی خود از بین می‌رود. از آنجایی که این واکنش می‌تواند توسط بسیاری از محصولات، از جمله محصولاتی که سال‌ها استفاده کرده‌اید و چیزهای روزمره در محیط شما ایجاد شود، تشخیص اینکه چه چیزی باعث ایجاد بثورات می‌شود، ممکن است چالش برانگیز باشد. سوالات ارائه شده در ادامه می‌تواند به شما در شروع درمان کمک کند:

 • اگر نمی‌توانید بفهمید که چه چیزی باعث قرمزی می‌شود، از یک متخصص پوست یا مشاوره پزشکی رایگان می‌توانید کمک بگیرید.
 • واکنش به یک دارو هنگامی که در طول روز در خارج از منزل سپری می‌کنید. برخی از داروها می‌توانند واکنشی شبیه به آفتاب سوختگی ایجاد کنند. استفاده از یک دارو‌، مانند کرم هیدروکورتیزون (یک استروئید) برای مدت طولانی‌تر از زمان تجویز شده نیز می‌تواند باعث واکنش پوستی شود.

[banner_in_content url=”tel://02179283000″ image_m=”http://192.168.110.184/wp-content/uploads/2021/10/CTA-Mobile.png” image=”http://192.168.110.184/wp-content/uploads/2021/10/004-1.png”]

 

اطلاعات همراه دارو را بررسی کنید تا ببینید آیا باید از نور خورشید دور بمانید یا خیر. این ممکن است تنها کاری باشد که برای از بین بردن قرمزی صورت خود باید انجام دهید. اگر قرمزی ناشی از استفاده طولانی مدت از دارویی مانند کرم هیدروکورتیزون باشد، ممکن است بتوانید به تنهایی از شر بثورات خلاص شوید

4. درماتیت آتوپیک

درماتیت آتوپیک، که اغلب اگزما نامیده می‌شود، می‌تواند باعث ایجاد بثوراتی شود که به طور ناگهانی ظاهر می‌شود. نوزادان اغلب این بثورات خارش دار را روی گونه‌های خود ایجاد می‌کنند. صرف نظر از محل ظاهر شدن بثورات، پوست دارای بثورات به شدت خشک، پوسته پوسته و خارش دار است.

در حالی که درماتیت آتوپیک قابل درمان نیست، درمان می‌تواند به پاکسازی پوست کمک کند. یک متخصص پوست و یک مشاوره تلفنی پزشکی رایگان می‌تواند یک برنامه درمانی متناسب با نیازهای کودک (یا بزرگسالان) ایجاد کند.

5. پسوریازیس

پسوریازیس (suh-rye-ah-sis) وضعیتی است که باعث می‌شود بدن سلول‌های پوستی جدید را در عرض چند روز تا چند هفته بسازد. همانطور که این سلول‌ها روی سطح پوست انباشته می‌شوند، ممکن است لکه‌های برجسته و پوسته پوسته را مشاهده کنید.

مشاوره پوست و مو رایگان بیان می‌کند؛ در حالی که پسوریازیس قابل درمان نیست، یک متخصص پوست می‌تواند یک برنامه درمانی ایجاد کند که به شما کمک کند پوستی شفاف داشته باشید.

6. رگ‌های عنکبوتی

اگر از پوست خود در برابر نور خورشید محافظت نکنید، اشعه‌های مضر می‌توانند به پوست شما آسیب برسانند. با گذشت سالها، این آسیب انباشته می‌شود. سال‌ها بعد، برخی از افرادی که پوستشان در اثر نور خورشید آسیب دیده است، رگ‌های عنکبوتی را روی صورت خود می‌بینند.

یک متخصص پوست دارای مجوز ممکن است بتواند با لیزر از شر سیاهرگ‌های عنکبوتی خلاص شود. لازم است بدانید که بیمه درمانی این درمان را پوشش نمی‌دهد. روش‌های پزشکی مانند لیزر درمانی بهتر است در مطب یک پزشک دارای مجوز مانند یک متخصص پوست انجام شود.

 

7. زونا

زونا باعث ایجاد بثورات دردناک و تاول زا بر روی پوست می‌شود که امکان دارد در هر نقطه از پوست شما از جمله صورت شما ظاهر شود. بثورات به خودی خود از بین می‌روند، اما اگر جوش‌های دردناکی روی صورت شما ایجاد شود، درمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بدون درمان، بثورات زونا روی صورت شما می‌تواند برای همیشه به بینایی شما آسیب برساند.

مشاوره تلفنی پزشکی بدین صورت توضیح می‌دهد که اگر زونا بر روی نواحی اطراف چشم شما ایجاد شود، مصرف یک داروی ضد ویروسی می‌تواند بینایی شما را نجات دهد و از درد عصبی طولانی مدت جلوگیری کند. بدون درمان، درد عصبی امکان دارد ماه‌ها یا سال‌ها ادامه داشته باشد. مهم نیست که بثورات در کجا روی پوست شما ایجاد شود، این مورد اغلب بروز می‌دهد.

8.  لوپوس

لوپوس یک بیماری خود ایمنی است. این بدان معناست که سیستم ایمنی بدن شما بخشی از بدن شما را به عنوان عاملی خارجی اشتباه می‌گیرد و به آن قسمت از بدن حمله می‌کند. هنگامی که فردی مبتلا به لوپوس است، سیستم ایمنی بدن می‌تواند به اندام‌های مختلف حمله کند. گاهی اوقات، این باعث قرمزی و تورم روی پوست می‌شود.

برخی از افرادی که مبتلا به لوپوس هستند، جوش‌هایی روی صورت خود ایجاد می‌کنند که به شکل پروانه است. همچنین ممکن است انواع دیگری از قرمزی و تورم را روی صورت خود مشاهده کنید.

یک متخصص پوست می‌تواند به شما بگوید که آیا لوپوس روی پوست شما تأثیر می‌گذارد یا خیر. اگر چنین باشد، متخصص پوست همچنین قادر است:

 • یک برنامه درمانی تهیه کند که می‌تواند به خلاص شدن از شر قرمزی صورت شما کمک کند.
 • با سایر ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی خود که لوپوس را درمان می‌کنند، کار کنید.

[banner_in_content url=”tel://02179283000″ image_m=”http://192.168.110.184/wp-content/uploads/2021/10/CTA-Mobile.png” image=”http://192.168.110.184/wp-content/uploads/2021/10/004-1.png”]

 

9.  سرطان نادر سندرم سزاری

نوعی لنفوم پوستی سلول T (CTCL) است که یک سرطان نادر است. CTCL در نوعی از گلبول‌های سفید خون به نام لنفوسیت T (سلول T) شروع می‌شود. علائم این سرطان از روی پوست شروع می‌شود زیرا بیشتر سلول‌های T در پوست یافت می‌شوند.

برای خلاص شدن از شر علائم ایجاد شده بر روی پوست که ناشی از این سرطان نادر هستند، باید سرطان را درمان کنید. از آنجایی که بسیاری از شرایط می‌توانند باعث قرمز شدن صورت شما شوند، تشخیص درست ضروری است. متخصصین پوست دارای گواهی هیئت مدیره برای درمان هزاران بیماری که بر پوست تأثیر می‌گذارد آموزش دیده‌اند. اگر قرمزی صورت شما بیش از 2 هفته طول کشید، با یک متخصص پوست یا مشاوره پزشکی رایگان وقت ملاقات بگیرید.

10.  آکنه

آکنه یک بیماری مزمن و التهابی پوستی است که باعث ایجاد لکه‌ها و جوش‌ به‌ویژه روی صورت، شانه‌ها، پشت، گردن، سینه و بازوها می‌شود. جوش‌های سرسفید، سر سیاه، جوش‌ها، کیست‌ها و ندول‌ها همه انواع آکنه هستند. این شایع ترین بیماری پوستی در ایالات متحده است که سالانه 50 میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

معمولاً در دوران بلوغ، زمانی که غدد چربی فعال می‌شوند، رخ می‌دهد، با این حال در هر سنی ممکن است اتفاق بی‌افتد. خطرناک نیست، اما می‌تواند جای زخم‌های ایجاد شده پوستی را به جای بگذارد. غدد چربی تولید می‌کنند و توسط هورمون‌های مردانه تولید شده توسط غدد فوق کلیوی در مردان و زنان تحریک می‌شوند. حداقل 85 درصد از مردم در ایالات متحده آکنه را بین سنین 12 تا 24 سال تجربه می‌کنند.

رنگ‌های غیر طبیعی ایجاد شده روی بدن به چه معناست؟

همانطور که گفته شد، علائم برخی از مشکلات بر روی پوست نشان داده می‌شوند، در بالا بسیاری از عوارضی که این مشکلات بر جای می‌گذارند را ارائه دادیم. حال لازم است بدانید که گاهی علائم به صورت رنگ غیر طبیعی پوست ایجاد می‌شوند که به شرح زیر هستند:

رنگ آبی یا بنفش روی پوست

آنچه ممکن است رنگ آبی یا بنفش روی پوست به شما بگوید این است که شما در یک رگ خونی خود دچار  انسداد شده‌اید.

 • سندرم انگشت آبی

وقتی به شدت سرد هستید، پوست شما می‌تواند آبی (یا بنفش) شود. اگر زمانی که شما گرم هستید ناحیه‌ای از پوست آبی (یا بنفش) است، این می‌تواند نشانه‌ای از عدم دریافت اکسیژن کافی در خون شما باشد. بیمار در این حالت ممکن است دارای شرایطی باشد که به عنوان سندرم انگشت آبی شناخته می‌شود، که زمانی اتفاق می افتد که یک یا چند رگ خونی مسدود می‌شود. بدون درمان، کمبود اکسیژن می‌تواند باعث مرگ پوست و بافت زیرین شود.

الگوی توری مانند آبی یا بنفش روی پوست

این حالت در زمانی ایجاد می‌شود که یک شریان مسدود شده وجود دارد.

 • الگوی توری مانند آبی روی بازو

برخی از افراد زمانی که احساس سرما می‌کنند این الگو را روی پوست خود می‌بینند. وقتی پوست آنها گرم می‌شود، این الگو از بین می‌رود. همچنین می‌توان این الگو را هنگام مصرف برخی داروها مشاهده کرد. اگر یکی از اینها باعث ایجاد الگوی شبکه مانند شود، معمولاً جای نگرانی نیست.

به گفته مشاوره پزشکی تلفنی این الگوی توری همچنین می‌تواند نشانه‌ای از بیماری به نام سندرم آمبولیزاسیون کلسترول باشد که زمانی رخ می‌دهد که شریان‌های کوچک مسدود می‌شوند. انسداد می‌تواند به بافت‌ها و اندام‌های آسیب دیده منجر شود، بنابراین مهم است که به پزشک مراجعه کنید تا متوجه شوید که آیا یک بیماری تشخیص داده نشده دارید یا خیر.

[banner_in_content url=”tel://02179283000″ image_m=”http://192.168.110.184/wp-content/uploads/2021/11/10.png” image=”http://192.168.110.184/wp-content/uploads/2021/11/7.png”]

 

زائده‌های مومی مایل به زرد متمایل به نارنجی روی پوست

وجود این زائده‌ها اغلب بدین معناست که سطح کلسترول ناسالم دارید.

 • رشد زائده مومی روی پلک‌ها

اگر زائده‌های زرد مایل به نارنجی روی پوست خود مشاهده کردید، ممکن است ذخایر کلسترول در زیر پوست خود داشته باشید. این رسوبات بدون درد می‌توانند در بسیاری از نواحی از جمله گوشه چشم، خطوط روی کف دست یا پشت ساق پا ظاهر شوند.

اگر متوجه این رشد در هر ناحیه ای از پوست خود شدید، به پزشک مراجعه کنید. ممکن است نیاز به آزمایش کلسترول یا آزمایش پزشکی دیگری داشته باشید. سطح کلسترول ناسالم نیاز به درمان دارد، که می‌تواند از بیماری قلبی تهدید کننده زندگی جلوگیری کند. کنترل سطح کلسترول نیز ممکن است به پاکسازی توده‌های روی پوست شما کمک کند. اگر ضایعات از بین نرود، یک متخصص پوست می‌تواند آنها را درمان کند.

تغییر رنگ پوست

اگر متوجه هر یک از این علائم شدید، یک قرار ملاقات با پزشک اصلی خود بگیرید و سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید. این علائم ممکن است بی ضرر باشد، اما مهم است که آن را بررسی کنید. درمان بیماری قلبی زمانی که زود تشخیص داده شود راحت تر است.

 • اشتراک گذاری:

دیدگاه خود را درج کنید